Leasing Europejski dla małych i średnich przedsiębiorstw

Leasing właściwie nie zna granic. W ostatnim czasie pojawiły się oferty Leasingu Europejskiego. Jest to finansowanie przy współpracy z międzynarodowych instytucji finansowych. Firmy leasingowe skorzystały z nieoprocentowanych pożyczek, które pozwalają na udzielanie atrakcyjnych ofert leasingowych leasingobiorcom w kraju.

Kto skorzysta na Leasingu Europejskim?

Sektor leasingowy w Polsce podpisał z Międzynarodowym Bankiem Inwestycyjnym umowę opiewającą na 100 mln euro. Dzięki tak wysokiej dotacji leasingodawcy będą mieli możliwość sfinansowania inwestycji małych i średnich przedsiębiorstw.

Sektor MŚP będzie miał większą możliwość sfinansowania swoich przedsięwzięć za pomocą środków pochodzących z leasingu. Należy przypomnieć, ze poza leasingiem samochodów osobowych czy dostawczych przedsiębiorcy mogą również leasingować:
samochody ciężarowe powyżej 3,5 tony;
ciągniki siodłowe;
maszyny rolnicze;
naczepy oraz przyczepy;
sprzęt IT;
oprogramowanie;
sprzęt biurowy;
maszyny budowlane;
linie produkcyjne.

W jaki sposób ubiegać się o Leasing Europejski?

Leasing Europejski jest oferta skierowaną do rozwijających się firm. Firmami, które mogą się starać o tego typu dotacje to przedsiębiorstwa:
zatrudniające mniej niż 250 tys. pracowników;
wykazujące obroty finansowe w ciągu ostatniego roku nie mniejsze niż 50 mln euro;
działające w sektorach, które objęte są finansowaniem z Leasingu Europejskiego.

Na co można wykorzystać środki europejskie?

Z wszelkich dotacji unijnych korzystają głównie mali przedsiębiorcy zatrudniający około 10 osób. To właśnie do nich płynie połowa środków z Leasingu Europejskiego. Branże, które mogą korzystać z europejskich środków to głównie sektor transportowy, handlowy, budowlany oraz sektor przetwórstwa. Leasing pozwala firmom na rozwój oraz wprowadzenie nowych technologii. Korzystając z leasingu można sfinansować nie tylko floty samochodów, ale również całe linie produkcyjne.

Coraz częściej leasingobiorcy korzystają z finansowania na rzecz nabycia sprzętu biurowego oraz informatycznego. Poza zwykłymi komputerami leasingodawcy sfinansują również oprogramowanie specjalistyczne wykorzystywane w branży budowlanej.

Jedna myśl nt. „Leasing Europejski dla małych i średnich przedsiębiorstw

  1. Hahaha zawsze leasing samochodów wyobrażałem sobie jako wynajem drogich fur, a tutaj patrzcie można wziąc w leasing ciągniki xD W sumie jakby na to nie patrzeć to wypasiony ciągnik jest nawet droższy od jakiegoś tam ekstra samochodu. Wychodzi na to, że bardziej pro jest zaciągnąć kredyt na ciągnik czyż na lambo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *